Czy można zmusić pracodawcę, aby izolował niezabezpieczonego pracownika

Gdyby jakiś "doradca" zapomniał, to wklejam dla przypomnienia:

Art. 943. [Mobbing]

§ 2.
Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, IZOLOWANIE go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.

Pełna wersja niżej...

(...) Powyższa treść to tylko część artykułu. Aby przeczytać całość i uzyskać dostęp do źródeł należy się zalogować

   
Artykuły w pełnej wersji dostępne są tylko po zalogowaniu.
Poniżej przydatne linki: Techniczne możliwości Polskiego Fejsa
Udostępnij ten post
Oceń tekst:
00
5 komentarzy
  1. Art. 943 mówi o pracowniku, a nie o pracowniku niezabezpieczonym. Mogę sobie wyobrazić sytuację, że kierownik zespołu widząc kichającego pracownika i mając na uwadze zdrowie pozostałych pracowników kieruje go do pracy w oddzielnym pomieszczeniu. Uważam, że istotą mobbingu jest intencja przełożonego (pracodawcy). Jeśli izolacja wynika z troski o innych to nie jest to mobbing. Ale nie jestem prawnikiem, tak to czuję intuicyjnie.

    • Chory pracownik, to co innego niż „niezabezpieczony” pracownik, który np jest ozdrowieńcem, czyli w obecnym czasie bardziej odpornym niż zabezpieczony. Izolowanie zdrowej osoby ze względu na jego poglądy, obawy o potencjalne ryzyko jest mobbingiem.

  2. To byłby podwójny mobbing. Najpierw presja na pracodawcę do postępowania niezgodnego z własną etyką zawodową. Potem to już prosta droga do mobbingu pracownika. Wiele pandemicznych działań wychodzi poza prawo, konstytucję i demokrację.

  3. ciągle jest debata nad ustawą 1846 o szczególnych rozwiązaniach zapewniających możliwość prowadzenia działalności gospodarczej w czasie epidemii, która ingeruje w tajemnicę lekarską i dlatego moim zdaniem jest bezprawna

Zostaw komentarz