-
Aleksandra zamieszczony w temacie Ze świata
Smutne. Taki mamy realistycznie dobrobyt w Polsce. Mapa pokazuje stosunek średniej pensji do kosztów wynajmu mieszkania. U nas w wielu miejscach jedna pensja na wynajem nie starcza. Prawda, mój brat sobie mieszkania nie wynajmie. W większości obszarów Polski to 90-80% pensji. Wypadamy źle na tle innych państw Europy. Policzone na mieszkanie 100 m2.
6 Komentarzy-
-
@eljot60 Wiedziałam, że jest ale, że aż takie to nie. Jeżeli te dane są prawdziwe to my wypadamy najgorzej ze wszystkich tych krajów 🙁 Szare tereny nie były objęte badaniem ale z tych regionów co były to również zaskoczyła mnie Finlandia. Duża różnica między nimi a Norwegią czy Szwecją.
-
@mammusia-aleksandra-alka chociaz pokrywa się to z moimi doświadczeniami. my jak wynajmowaliśmy z żoną, to jej wypłata szła na wynajem. I zawsze miałem takie przeświadczenie, ze koszt wynajmu jest kompletnie nieadekwatny, bo przecież prócz płacenia za wynajem, trzeba też żyć (np. jeść) i – fajnie też by było inwestować.
-
@chicku I pewnie wynajmowaliście jakiś czas temu jak jeszcze nie było tak źle? Teraz te stawki są często absurdalne i nic nie wskazuje na to, żeby się coś na lepsze zmieniło.
-
@mammusia-aleksandra-alka no wlasnie, ja szukałem zawsze przerzucając takie oferty rzędu 2-3 tys./mc, bo żona zarabiała jakieś 1800. Płaciliśmy za wynajem 1000+opłaty (czyli 1350), ale to były rzadkie oferty, zwykle już wtedy (15 lat temu) stawki były dużo wyższe. To były czasy, że jak znalazłem 5 zł przypadkiem w kieszeni, to szedlem kupić coś…Zobacz więcej
-
@chicku No w sumie ja 11 lat temu zarabiałam 1500 i dwoje dzieci na utrzymaniu. Nawet mi nie przyszło do głowy szukać mieszkania, bo wtedy mnie było stać na jeden pokój w zgrzybiałej kamienicy z kiblem na korytarzu 😀 Teraz zarabiam więcej ale i ceny dużo większe nadal mnie nie stać nawet na kawalerkę a przecież potrzebuję chaty dla 3 osób. Te…Zobacz więcej
-
-
-
-
-
-
-
3 Komentarze
-
To co Owsiak jest winny TVP to są małe i jego pieniądze. Niech się rozliczy z kasy społecznej (wośp) i tej, którą dostał z budżetu państwa na pomoc powodzianom.
-
@eljot60 dokładnie. szkoda trochę, że dorzeczy tworzy takie klikbajtowe nagłówki, bo to nie dług WOŚP a Owsiaka. Natomiast temat jest ciekawy, bo człowiek medialny, mający wpływ na opinię, ogłasza, że może igrać sobie z prawem i „co mi zrobicie….” I teraz ciekawe, czy zostanie potraktowany jak szary obywatel, czy stanie ponad prawem. Genera…Zobacz więcej
-
@chicku Bo chyba może, dzieciak resortowy ma plecy, od dawna jest ustawiony. Już 2009 roku Schetyna zapowiedział rozliczenia WOŚP. Juirek go opierdolił i zaraz było, że wszystko jest ładnie., wszystko się zgadza itd… róbta co chceta to jest bardziej robię co chce bo mogę xd
-
-
-
- Załaduj więcej postów
Ostatnie posty

Ukryty obraz tranzycji
- 13 lipca, 2024

Demokracja – iluzja czy fakt?
- 2 czerwca, 2024

Eurowizja
- 8 maja, 2024

Ludobójstwo
- 2 maja, 2024

IMIGRANCI – szaleństwo UE, czy ukryty cel?
- 13 kwietnia, 2024

POLEXIT
- 11 kwietnia, 2024
Media
Zdjęcia dodane do postów
Wideoklipy dodane do postów



Bardzo duże zróżnicowanie jest w Europie.