-
Jan odpowiedział w temacie Dlaczego ludzie wierzący, mają lepiej od niewierzących. na forum
Wiara w temacie Wiara
Człowiek wierzący wie, że ma Ojca, który go kocha; wie, że na drodze życia ma Przewodnika-Przyjaciela; wie, że jego kresem nie jest ziemska śmierć – ma przed sobą perspektywę bożego dziedzica, czyli życia w Bogu.
A człowiek niewierzący być może odpowie, że ma więcej czasu dla siebie, bo nie musi się przejmować religijnymi bajkami, odczytywaniem i realizacją woli jakiegoś boga.
Człowiek wierzący odpowie, że jemu dobrze jest z wiarą, choć wie, że trzeba mu się podnosić z upadków, że swój życiowy krzyż trzeba mu nieść z godnością.
Człowiek niewierzący najczęściej stara się korzystać z uroków życia, bo uważa, że życie ma jedno, więc trzeba z niego korzystać. I jemu tak jest dobrze, bo niewiara i przyjęta filozofia życia dla siebie jakoś go ochroni przed wyrzutami sumienia.
Myślę, że w ziemskim życiu na ogół łatwiej (nie lepiej) żyje się ludziom niewierzącym, za wyjątkiem chwili śmierci.1 Komentarz
Media
Zdjęcia dodane do postów
Wideoklipy dodane do postów


Może i żyje się niejednemu lepiej. Myślę, że taka postawa okupiona jest często dużym kosztem. Odsuwanie myśli, że życie to coś więcej niż ziemskie uciechy, sporo kosztuje. Przecież wokół ludzie cierpią, mają problemy i nie jest różowo. Owszem można zagłuszać ten głos, różnymi używkami, coraz większymi dawkami adrenaliny itp. Można udawać, że na końcu i tak nic nie ma, a w razie co -eutanazja. To oznacza jednak porażkę tej filozofii życiowej.
Życie jakby nie było jest piękne! I chciałoby się żyć tutaj zawsze! Być zawsze młodym, pięknym i bogatym!