-
-
-
Nie wiem, bo Biblia a zwłaszcza Nowy Testament to Słowo, które Ciałem się stało i zamieszkało między nami. To Słowo ma być naszym chlebem, naszym pokarmem. Oczywiście samo posiadanie Biblii nikogo nie zbawi, należy to Słowo czytać i nim żyć. Z drugiej strony jest napisane, że zbawienie jest z łaski, albo, że wystarczy wyznać, że Jezus Chrystus j…Zobacz więcej
-
@mammusia-aleksandra-alka Słowo, które Ciałem się stało to Jezus – Syn Boga żywego. W nim nasze zbawienie. A Nowy Testament jest zapisem tej objawionej prawdy.
-
@eljot60 Tak i o tym jest właśnie Nowy Testament, tam są Słowa Boga żywego, Słowa Jezusa, nimi mamy się karmić. To Słowo ma moc ale trzeba je czytać. Jak leży w szufladzie to już nie to samo. 😉 Nie da się poznać Boga nie poznając Jezusa a Jezusa nie poznając Słowa. Lubię ten cytat.
Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga i Bogiem było Sło…Zobacz więcej
-
-
- Załaduj więcej postów
Katarzyna-Tercha-Frankiewicz
Offline
@ katarzyna-tercha-frankiewicz
Ostatnie posty

Matka Boska Japońska ze Strachociny
- 12 lipca, 2023

Modlitwa małej istoty
- 7 lipca, 2023







Tak, bo to Bogu, a w szczególności Jezusowi, zawdzięczamy nasze zbawienie. Myślę, że Biblia jest pomocna ale nie konieczna do zbawienia. Zbawienie jako dar łaski Boga otrzymujemy przez wiarę, rozumianą jako zaufanie Bogu – Ojcu, Synowi, i Duchowi Świętemu.