Polski Fejs działa na podobnej zasadzie jak Facebook, czy Twitter. Czyli również posiada tablicę aktywności, na której umożliwia każdemu publikowanie postów z którymi można wchodzić w interakcję poprzez komentowanie czy polubienie. Polski Fejs umożliwia również zawieranie znajomości, czy bezpośrednią komunikację przez wewnętrzny komunikator, a nawet pozwala na prowadzenie grupowych dyskusji z kamerami video.
Są jednak pewne różnice takie jak, brak algorytmów ukrywających treści, czy nie ma cenzury. Najważniejszą jednak różnicą w prezentowaniu treści na Polskim Fejsie, jest zastosowana specjalna funkcja, która sortuje posty na tablicy aktywności nie w kolejności ich opublikowania, lecz w kolejności ich ostatniego skomentowania. W ten sposób Polski Fejs zachęca do dyskusji.
Jak zatem zacząć korzystać z Polskiego Fejsa?
- Po zarejestrowaniu, którego można dokonać poprzez połączenie się z Facebookiem, Twitterem lub kontem Google system przeniesie nas na stronę głównej Tablicy aktywności. Warto wybrać sortowanie i włączyć opcję moje grupy. Wówczas Polski Fejs będzie pokazywał tylko to co nas interesuje.
- W tym celu należy dołączyć do danych grup tematycznych. Wówczas nasza tablica wypełni się wpisami pochodzącymi z grup, do których dołączyliśmy. Dzięki temu, jeśli nie interesuje nas np. polityka, czy tematyka sportowa, to nie dołączajmy do tych grup.
- Na Polskim Fejsie istnieją jednak grupy prywatne i prywatne ukryte, gdzie, jeśli nasz znajomy opublikuje w nich jakiś wpis, to jeśli nie należymy do takiej prywatnej grupy, to tego wpisu już nie zobaczymy.
- Każdy z użytkowników będąc w danej grupie ma możliwość zablokowania postów danego użytkownika, jeśli uzna, że te posty go irytują lub są niestosowne. Powyższa blokada jednak nie blokuje wyświetlania się tych postów dla innych użytkowników.
- Chociaż nie ma cenzury, to każdy użytkownik może zgłaszać dany post, czy danego użytkownika jako łamiącego zasady regulaminu Polskiego Fejsa. Ilość zgłoszeń może spowodować, że dany post może zostać automatycznie ukryty.
- Na Polskim Fejsie każdy może stworzyć własną grupę publiczną lub prywatną, jednakże ta grupa nie będzie widoczna w katalogu wszystkich grup. Chodzi tutaj o to, aby nie dublowały się ogólne grupy tematyczne. Zatem tworzenie własnych grup jest dedykowane bardzo precyzyjnym tematom. Do takich grup można zapraszać użytkowników poprzez reklamowanie specyficznej grupy na grupach głównych, jednakże takie grupy założone przez użytkowników nie są publikowane w głównym katalogu grup.
- Każdy użytkownik ma również możliwość tworzenia autorskich postów, za których pełne wyświetlenia otrzymuje Bitfejsy, które w ramach nagrody można wymienić na PLN.
- Polski Fejs posiada również fora dyskusyjne dołączone do grup tematycznych. Każdy wpis na forum automatycznie pojawia się na głównej tablicy aktywności łącząc w ten sposób social media z Forum.
Serdecznie zachęcam do aktywności
Radosław Kordowski – Twórca Polskiego Fejsa
Fala
kawał dobrej roboty……tylko z odnalezieniem się tutaj …..delikatnie mówiąc mam problem 🙂 w każdym razie pozdrawiam Autora :))