• Tak jak wcześniej przewidywałem wartości Pistacji po 35, a nawet 36 będą się utrzymywać, jednak raczej ta wartość do ponad 42 (aby uzyskać samodzielną większość) w najbliższym czasie już się nie zbliży. Dlaczego?

    Dlatego, że wśród młodych obecnie pierwszym wyborem są właśnie Konfitury!

    Młodzież wreszcie się zorientowała, że obecna koa…Zobacz więcej

    7
    10 Komentarzy
    • Wynik wyborów jest remisowy, więc nowe wybory są ryzykowne w sytuacji społecznego zmęczenia polityką, w tym udziałem w kolejnych wyborach. Warto zwrócić uwagę na fakt, że partie tworzące w PE ugrupowanie EPL nadal będą w nim rządzić, więc planowane w UE zmiany i programy (np. Zielony Ład) będą raczej realizowane. Niestety 🙁
      https://wpolityc…Zobacz więcej

      3
      • @eljot60 Zgodzę się. Tym bardziej że wielu nie poszło na wybory i myślę, że tu z obu stron. Jak doszłoby do wyborów znów parlamentarnych mogłoby być tak samo jak 15 października. Nastroje ludzi niewiele się zmieniły. Ludzie dalej są cięci na PiS, a tym samym są gotowi przymykać oczy na to co robi obecny rząd. Niestety. Nienawiść jest zbyt…Zobacz więcej

    • Jeżeli Macron potrafił to zrobić, to nasz powinien.

      1
    • z czego wynika fakt, że mimo lepszego wyniku Konfitur, przekładając je na wybory parlamentarne, to Pistacie miałyby więcej posłów w parlamencie? KO to koalicja, a PIS nie?

      • @chicku wynika z tego, że na stronie kalkulator sejmowy . PL podane procenty poparcia są rozbite na średnie poparcie w danych okręgach. Dlatego ogólne poparcie w Polsce na poziomie takim jak obecnie zdobył PiS, paradoksalnie poprzez metodę DHondta w tych konkretnych okręgach daje PiSowi dodatkową premię w mandatach. Chodzi o to, że w tych okręg…Zobacz więcej

        2
    • @radek Gdyby PiS miało ze 40%, a KO z 15% mniej, sytuacja byłaby bardziej klarowna. A tak przy remisie, PiS musi coś zmienić w swoim przekazie, żeby przyciągnąć nowych wyborców. Zatrzymać twardy elektorat, ale jednocześnie otworzyć się na młodych. Jak to zrobić? Pewnie są w tej partii różne wizje i pomysły, ale prezes i twardy beton „stopują” ws…Zobacz więcej

      1
      • @koszalekZgadzam się. Wynik 15 października to też efekt że PiS głównie stawiał na osoby starsze. A przecież te nie zawsze pójdą do urny. Owszem będą wdzięczne za 13, 14, ale mogą np. źle się czuć, być w szpitalu itp. Próbowali pod koniec owszem z darmowym prawem jazdy dla 18latków. To za mało. PiS kojarzy się z osobami starszymi i moherowym…Zobacz więcej

        • @joostyn Zgadza się, PO nic nie zrobiła ze złodziejami i aferzystami w swoich szeregach. Jeżeli prokuratura nie wniosła oskarżenia, siedzieli cicho i udawali, że jest dobrze.
          Ta nagonka przypomina trochę scenę z biblijną, kiedy osoba, której darowano olbrzymi dług, nie chciała darować swojemu dłużnikowi dużo mniej. Nie chodzi o to, żeby przymyk…Zobacz więcej

          1
  • Chociaż o tym już pisałem, to jeszcze raz wyraźnie podkreślę: nie będzie żadnej koalicji Pistacji i Konfitur!

    Bo potencjalna koalicja Pistacji i Konfitur nie musi powstać, aby Pan Donald przestał rządzić.

    Jak to jest możliwe, że rządy POmidorów, koniczynek i buraków za chwilę przejdą do historii bez konieczności połączenia się Pist…Zobacz więcej

    5
    2 Komentarze
    • Oby tak było jak piszesz. Obawiam się jednak, że nie doceniasz premiera Tuska i popierających go różnych środowisk i mediów. On tak łatwo zdobytej władzy nie oddaje. Osobiście wolałbym żeby mu się koalicja rozsypała, co uważam za możliwe, a nowa większość sejmowa odwołała obecny rząd poprzez wotum nieufności (art. 158 Konstytucji RP).

      2
    • Oni mają gdzieś czy coś jest prawidłowo czy nie, mają gdzieś TK, do tego nadal mają spore poparcie ciemnych mas bo nie wiem jak inaczej można wytłumaczyć to zamiłowanie do kompotu… małe szanse, że coś się zmieni.

  • Załaduj więcej postów

Media