• Pan Prezydent raczej kiepsko wypadł….. niepotrzebnie się unosi, ma dość absurdalne przekonania np. odnośnie zbrodni Nataniachu

    2
    23 Komentarze
    • @chicku Tak, prezydent Duda emocjonalnie odpowiada na wiele pytań, ale to czyni go bardziej wiarygodnym, jego odpowiedzi są szczere. Myślę, że prezydent Andrzej Duda na poruszane tematy przedstawił swoje poglądy i racje. I chyba to było jego celem bo kończy się jego prezydentura i nie wiadomo kiedy będzie miał kolejną okazję do podobnego wyw…Zobacz więcej

      • @eljot60 wg mnie taka postawa odbiera mu wiarygodności, nie odpowiada precyzyjnie na pytania, brnie w jakieś dziwne dygresje, np. Mazurek drąży, dlaczego Nataniachu nie ma być aresztowany w Polsce, a PAD o tym, że Polacy zginęli zarówno po stronie Gazy jak i Izraela. Mazurek, że może tu postawmy kropke, a Duda go przekrzykuje i dalej w ten deseń…Zobacz więcej

        1
        • @chicku Nie rozumiem dlaczego chęć wypowiedzenia do końca swoich racji czyni prezydenta niewiarygodnym. To raczej Mazurek zachował się niewłaściwie stawiając „kropkę” w czasie wypowiedzi prezydenta Dudy.

          • @eljot60 po prostu odpowiadał nie na temat, głosił trochę takie frazesy, które nie odnosiły się do zadawanych pytań

            • @chicku Fakt, że za bardzo się rozwodził zamiast udzielać prostych odpowiedzi, ale pod koniec wywiadu przyznał się, że nie ma umiejętności krótkiego jasnego prezentowania swoich myśli, przekonań, racji. W moim przekonaniu to nie świadczy o braku wiarygodności tylko jest to charakterystyka jego sposobu wypowiadania się.

              • @eljot60 rzeczywiście, to nie była rozmowa na zasadzie ping-pinga, tylko długie rozwlekłe wypowiedzi prezydenta. To raz. A dwa, że te wypowiedzi nie były jednak trafne. Bo z jednej strony można długo odpowiadać, ale te odpowiedzi mogą być precyzyjne i odnosić się do pytania. A nasz prezydent – można by to chyba określić – lawirował. I to…Zobacz więcej

                • @chicku Po wysłuchaniu odpowiedzi prezydenta miałem inne odczucia i z większością się zgadzałem. Choć wolałbym żeby odpowiadał mniej opisowo a bardziej konkretnie.

                  • @eljot60 czyli pad był za tym, by nie karać nataniachu, gdyby przyjechał do Polski, bo po obu stronach ginęli Polacy?? 😉

                    • @chicku Tak, ale inaczej to tłumaczył.

                      1
                      • @eljot60 tak to tłumaczył. Mazurek pytał o tę decyzję prezydenta, a PAD m.in. włąśnie o tym w odpowiedzi opowiadał. I właśnie tutaj mu Mazurek przerwał, bo naprawdę było to już mocno nie na temat. Poza tym Mazurek był naprawdę litościwy, bo znany jest raczej z ostrego traktowania rozmówców. Tutaj zdecydowanie PAD miał dużą taryfę ulgową, Mazurek…Zobacz więcej

                    • @chicku A ja zapamiętałem, że prezydent Duda tłumaczył swą decyzję dotyczącą prezydenta Netaniachu dwoma głównymi powodami:
                      1/ Prezydent państwa żydowskiego w dniu 80 rocznicy wyzwolenia obozu, w którym zamordowano milion Żydów powinien mieć prawo bezpiecznego uczczenia ofiar swojego narodu
                      2/ Izrael nie napadł na strefę Gazy jako agresor (jak…Zobacz więcej

                      • @eljot60 Mazurek często przerywa, to było widać w jego programach w radiu ZET. Taki ma styl, a tutaj tego nie robił. Dobry dziennikarz nie tylko daje się wypowiedzieć, ale też moderuje rozmowę, inaczej polityk mówiłby nieprzerwanie godzinę – w końcu trzeba przerwać. No chyba, że program ma 2-3 godziny, jak tutaj.
                        Co do pkt. 2 – jeśli to zbro…Zobacz więcej

                      • @chicku ad.1 Prezydent Duda nie powiedział, że prezydent Netaniachu nie jest zbrodniarzem. Myślę, że uważa go za zbrodniarza, ale nie takiego jak Putin.
                        ad2. To zależy od gospodarza miejsca. Ale Mazurek o to nie zapytał prezydenta Dudę. A ja nie wiem co by odpowiedział.

                      • @eljot60 nie powiedział, ale powiedział, że niesłusznie wysyła się za nim taki sam list gończy jak za Putinem.

                      • @chicku Tak i wyjaśnił dlaczego tak uważa. Izrael został zaatakowany przez Hamas. Izraelska odwetowa reakcja była uzasadniona koniecznością rozprawienia się z Hamasem dla bezpieczeństwa izraela, jego obywateli.

                        1
                      • @eljot60 przecież nakaz aresztowania nie wynika z tego, że zaatakował Gazę, ale z tego, że celowo ostrzeliwuje ludność cywilną i pozbawił ją dostępu do wody, co jest zbrodnią wojenną.

                        1
                      • @chicku Wiemy, że Netaniachu jest zbrodniarzem, prezydent Duda też to wie. Może napisz do prezydenta list z prośbą żeby ci wyjaśnił swoje stanowisko.
                        Ja już stawiam „kropkę”.

                      • @eljot60 nie interesuje mnie ono na tyle, by pisac do niego, ale swoje zdanie mam i dzielę się tutaj swoją opinią, może trochę by wzbudzić dyskusję na naszym forum.

    • @chicku Słabo wypadł bo chyba jeszcze nic nie zrobił w sprawie „zamachu stanu”

      1
    • Najpopularniejszy komentarz pod wywiadem:

      1
      • @eljot60 też jestem ZA. Poza tym przed wyborami także powinni dać czas antenowy każdemu z kandydatów. I pewnie Mazurek by musiał te rozmowy prowadzić, jako że Stanowski jest jednym z kandydatów 🙂

        2
    • Ja od siebie dodam, że nie ma znaczenia natanjahu a putin. Czy ludobójca jest mniejszym zbrodniarzem, bo ma USA za przyjaciela? Zarówno natanjahu jak i putin to ludobójcy. Rozumiem, że prezydent nie chciał nadwyrężyć relacji Polski z USA. Co do agresji Gazy i to że niby Izrael się broni. To bardzo dziwne że do tej pory każdy atak Hamasu był e…Zobacz więcej

  • Prezydent USA Donald Trump podpisał rozporządzenie o nałożeniu sankcji na Międzynarodowy Trybunał Karny (MTK) oraz osoby pomagające MTK w ściganiu Amerykanów i przedstawicieli władz Izraela oraz innych sojuszników USA. To reakcja na wydanie nakazu aresztowania premiera Izraela Benjamina Netanjahu.…Zobacz więcej

    17 Komentarzy
    • @eljot60 niestety rządy Trumpa mogą być trochę nieobliczalne

      1
    • @eljot60 Tutaj akurat nie bardzo się zgadzam. Izrael jak nasz Tusk, myśli, że wszystko mu wolno. Nie chcemy uchodźców z Palestyny ale jak oni mają tam żyć z takim sąsiadem?

      1
      • @mammusia-aleksandra-alka A jak ma żyć Izrael, Żydzi w otoczeniu wrogich państw, będących siedliskiem organizacji terrorystycznych? Jak pokaże słabość to zniknie.

        • @eljot60 tylko kto jest bardziej terrorystyczny? Izrael, który okradł Palestyńczyków z ich ziem, czy 2-milionowe miasto, gdzie Hamas to był zaledwie promil ludności (10 tysięcy).

          • @chicku Nie wiem. Jedni i drudzy w moich oczach dokonują zbrodni.

            • @eljot60 w moich też. dlatego nie podoba mi sie decyzja PAD-a ws. Nataniachu. i mnie nie przekonał. Izrael nie ma prawa wysiedlać Gazy ani Palestyńczyków z innych regionów. Większość z nich to nie terroryści

              • @chicku Rozumiem Ciebie i rozumiem prezydenta Andrzeja Dudę. Jego decyzja nie była pokierowana poczuciem sprawiedliwości, dobrem Palestyńczyków, tylko dobrem Polski, naszym bezpieczeństwem. Izrael jest ważnym sojusznikiem USA, a my należymy do NATO, które jest filarem naszego bezpieczeństwa. Chyba dobrze, że na terenie Polski stacjonują…Zobacz więcej

                • @eljot60 nie wiem, czy ignorowanie prawa międzynarodowego bardziej służy naszemu bezpieczeństwu, czy raczej je podkopuje. Jestem przekonany, że to drugie, dlatego nie rozumiem decyzji PAD-a. To co Polska powinna zrobić, to wstrzymać współpracę z Izraelem na ile to możliwe, dopóki oskarżenia o zbrodnie wojenne ich lidera nie zostaną wyjaśnione. B…Zobacz więcej

                  • @chicku Ci co nam mogą zagrozić (Rosja) już dawno ignorują prawa międzynarodowe. Jestem przekonany, że w tym niebezpiecznym czasie nie mamy możliwości manewrów, musimy trzymać się najmocniejszego sojuszu jaki jest możliwy, czyli NATO i USA.

                    • @eljot60 oczywiście, że mamy możliwości manewru – np. przestrzegać prawo międzynarodowe 🙂 wystarczyło nie gwarantować nataniachu niekaralności. Włąśnie dlaetgo USA nas nie szanuje, bo robimy dla nich wszystko bez szemrania. Inaczej postępuje Izrael, działa często bez ostrzeżenia, a USA zabiegają o dobre relacje z nimi. Z nami nie muszą, bo jesteś…Zobacz więcej

                      • @chicku Jestem innego zdania. Uważam, że lojalność wobec sojusznika to powód do szacunku. Prezydent Tramp wielokrotnie dawał Polskę jako wzór wywiązywania się z zobowiązań sojuszniczych. Gdyby tak nie było to USA nie lokalizowałoby swoich wojsk na terenie Polski, a ich wojska w Polsce to wzrost naszego bezpieczeństwa.

    • – Nie znam praktycznie nikogo w Stanach Zjednoczonych, kto uważałby, że aresztowanie Netanjahu byłoby dobrym pomysłem dla Polski, włącznie z liberałami. Nie sądzę, że to byłoby dobre dla Polski, ale dobrze, że ta sprawa została rozwiązana – powiedział PAP Gary Bauer, były republikański polityk
      https://w…Zobacz więcej

      • @eljot60 jeśli Polska nie chciała go aresztować, powinna choćby po cichu drogą dyplomatyczną ostrzec Izrael, że tak się stanie, gdy do nas przyjedzie. Ale nie głosić oficjalnie, że tego nie zrobimy, bo to niesie za sobą masę negatywnych konsekwencji – oficjalnie ogłaszamy, że nie będziemy przestrzegać prawa międzynarodowego, a to podkopuje system…Zobacz więcej

    • Choć Węgry są członkiem MTK, to Statut Rzymski ustanawiający sąd nie został w tym kraju ogłoszony, gdyż uznano go za niekonstytucyjny. W związku z tym władze w Budapeszcie oświadczyły w przeszłości, że w przypadku przybycia na Węgry ściganych przez MTK przywódcy Rosji Władimira Putina czy Netanjahu, nie zostaną oni aresztowani.
      https:/…Zobacz więcej

  • Załaduj więcej postów

Media