• Yellowstone – serial z Kevinem Kostnerem w roli głównej był najpopularniejszym serialem w USA, oglądało go ponad 10 mln widzów, w ubiegłym roku zakończył się 5 sezonem. Serial bardzo ciekawy, choć ma zarówno mocne plusy jak i minusy, co dla mnie daje w sumie średnią 7/10. Z minusów – bardzo demoniczny. Przesłanie antychrześcijań…Zobacz więcej

    2
    4 Komentarze
    • To ja przy okazji polecam inny serial „Nic nie mów”. Wojna domowa w Irlandii. IRA, oparty na prawdziwej historii. Trudny temat ale trochę rozjaśnia tamte czasy. Ja nigdy jakoś dobrze nie mogłam ogarnąć tego konfliktu zwłaszcza, że był inicjowany przez chrześcijan: katolików i protestantów. Ja oglądałam w oryginale z napisami. irlandzki angi…Zobacz więcej

      1
      • @mammusia-aleksandra-alka zacząłem go nawet kiedyś oglądać, ale jakoś mnie nie wciągnął, a Ciebie? zresztą do yellowstone też podchodziłem 2 razy, za drugim razem się wciągnąłem i to mocno 🙂 odnośnie Irlandii, to po takich akcjach, jak ten ze znakami widać, że problem wciąż żywy…. Irlandia cała byłą kiedyś okupowana przez Anglię, Irlandia je…Zobacz więcej

        1
        • @chicku Mnie też na początku nie wciągnął. Robi się ciekawie od zamachu bombowego w Londynie. Koniec warto zobaczyć, jak się ten przywódca grupy ustawił i wymigał, jak odnaleziono ciche ofiary IRA. Ja nie wiedziałam, że IRA była katolicka. Niby terroryści ale widać czym to wszystko było podyktowane. Katolicy w Irlandii zostali dosłownie opiłow…Zobacz więcej

          • @mammusia-aleksandra-alka możę rzeczywiście wrócę do tego filmu, bo mnie trochę zachęciłaś. Irlandia jeśli chodzi o wiarę to bardzo tragiczny kraj. Od początku lat 90. od Kościola odeszło tam kilkadziesiąt % katolików, głównie za sprawą afer. Byłem tam, to widziałem puste klasztory i – piękne, ale też niestety puste kościoły. W niedzielę…Zobacz więcej

            1
  • Zdjęcie profilowe Jan

    Jan zamieszczony w temacie Historia

    Naukowcy udowodnili, że rudę ołowiu wydobywano na terenie dzisiejszej Polski już w VIII-VII wieku p.n.e. Wcześniej badacze sądzili, że rudy wydobywano w Polsce dopiero w okresie wczesnego średniowiecza.

    https://historia.dorzeczy.pl/archeologia/689521/sensacja-znaleziono-najstarsze-miejsce-wydobycia-rudy-w-polsce.html

  • Załaduj więcej postów

Media