• 3
    1 Komentarz
    • Tak sytuacja Polski coraz bardziej jest niebezpieczna. Podzielone społeczeństwo nie potrafi ze sobą rozmawiać. Rząd powinien podać się do dymisji, ale sam tego nie zrobi, a perswazją oderwać od koryta tych co 8 lat pościli jest rzeczą niemożliwą. Wojna domowa to by tylko pogorszyła naszą sytuację. Moją nadzieją są wybory prezydenckie i zwy…Zobacz więcej

  • „Odwiedzając kościoły i kaplice w różnych zakątkach Polski bardzo rzadko można trafić na Mszę św. sprawowaną w całkowitej zgodzie z przepisami liturgicznymi. Niemal z cudem graniczy też znalezienie świątynie z wzorcową aranżacją ołtarza, tj. z centralnie na nim ustawionym krucyfiksem z pasyjką skierowaną w stronę celebransa. Ktoś może teraz pomyś…Zobacz więcej

    1
    3 Komentarze
    • @eljot60 W łódzkiej Katedrze mamy duży krzyż ale został postawiony w trakcie otwarcia roku jubileuszowego. Szczerz to faktycznie nawet nie zwróciłam na to uwagi.

      1
    • nie znałem tego przepisu. Generalnie kapłan jest „in persona Christi”, a więc w czasie Mszy reprezentuje osobę Chrystusa. Gdy podchodzę do pulpitu po raz pierwszy, robię pokłon księdzu, mam wrażenie, że czasem jest zmieszany, na zasadzie „nie trzeba”, ale ja nie robię pokłonu jemu, tylko Chrsytusowi, którego reprezentuje. Dlatego nie rozumiem teg…Zobacz więcej

      1
  • Załaduj więcej postów

Media