-
-
-
@eljot60 więc dlaczego Musk pyta?
-
@chicku Bo mu się nie podobają proporcje. Pewnie uważa, że to Europa powinna pokrywać 2/3, bo jest bezpośrednio zagrożona przez Rosję. USA też jest zagrożone, bo Rosja ma broń atomową.
-
@eljot60 dlaczego pyta „przed kim”, skoro odpowiedź jest tak prosta
-
@chicku Nie wiem. Może jest zainteresowany żeby te środki skierować na rozwój obrony kosmicznej, wówczas będą bronić USA nie tylko przed Rosją, ale także Chinami, Koreą Płn., Iranem, …
-
@eljot60 odebrałem to tak, że USA pompuje w Europę środki na obronność, tymczasem Europa nie jest w żaden sposób zagrożona
-
@chicku Może i nie jest, ale głównie dlatego nie jest, że państwa Europy są w NATO. Przy czym państwa od Niemiec na wschód, zwłaszcza państwa bałtyckie (Litwa, Łotwa, Estonia, Finlandia) są zagrożone. Ale dla Muska to być może takie małe państwa się nie liczą.
-
@eljot60 mysle, ze jest i będąc bezbronną ,na pewno Rosja próbowałaby załąć Bałytki i wciągnąć Polskę w strefę wpływów (już przed obecną wojną na Ukrainie domegali sięwycofania wojsk NATO ze wschodniej Polski
-
-
-
-
-
-
-
-
Wiadomo, że to idzie na obronę Europy? NATO to nie tylko Europa. Fakt USA płaci najwięcej ale jak by była potrzeba to chyba fundusze wpłacone przez Europę, mogłyby pójść na USA? Pyta być może, bo Europa ostatnio razem z naszym premierem pluje na Amerykę a skoro tak pluje to jaki ma sens wspólny pakt o obronie? Nie wiem czy NATO się nie rozpad…Zobacz więcej
-
-
Papieski wikariusz dla rzymskiej diecezji apeluje o podjęcie szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Konkretnie prosi o godzinną adorację Najświętszego Sakramentu we wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych, „aby dał naszemu Biskupowi siłę do stawienia czoła tej delikatnej chwili”. Także w innych diecezjach świata możemy włączyć się…Zobacz więcej
1 Komentarz - Załaduj więcej postów




NATO to pakt obronny, powstał z myślą obrony przed ZSRR, a obecnie jest to obrona przed Rosją.