• Zdjęcie profilowe Łukasz
    Fotografia kolorowa była dla mnie za bardzo skomplikowana. Kocham kolor w fotografii, niedawno oglądałem piękne zdjęcia Edwarda Burtynsky'ego w Saatchi Gallery i uważam, że robią niesamowite wrażenie. Ale ja nie potrafię tak fotografować. Pamiętam, że kiedyś robiłem dużo kolorowych zleceń, ponieważ na początku lat osiemdziesiątych żaden magazyn na tej planecie nie publikował czarno-białych zdjęć. Wszystkie reklamy, materiały miały być w kolorze, więc i ja robiłem wtedy w kolorze, bo musiałem za coś jeść. Ale nie potrafię tak, kolor za bardzo mi przeszkadza, przyciąga wzrok, sprawia, że nie zwracamy większej uwagi na osobowość czy godność osoby, która została sfotografowana. Gdy mogłem, przerzuciłem się na czarnobiel. Oczywiście w rzeczywistości nie mamy czarno-białych obrazów, przez co każdy, kto na nie patrzy, przepuszcza je przez własny filtr, przez co obraz staje się częścią jego samego. Nie chodzi o to, że nie lubię koloru, ja po prostu nie wiem, jak podążać za tą formą.

    Sebastião Salgado podczas konferencji prasowej w Londynie, kwiecień 2024

    3
    1 Komentarz
    • @joostyn Ogólnie ja też tak uważam, to znaczy, że tak właśnie będzie chociaż w tych nazwiskach masońskich się nie orientuję. Jedyne ale mam do tego: „Katolicyzm: największy wróg Baileya – i masonerii” obawiam się, że to KK – Watykan jako najpotężniejszy wpływami z obecnych kościołów będzie dążył do ujednolicenia religii. Już słyszeliśmy, że new ag…Zobacz więcej

      1
      • @mammusia-aleksandra-alka tylko to opuszczenie Kościoła mi nie leży. Na pewno nie jest to słuszne, ani Boże, ani zgodne z Pismem SW.

        1
        • @chicku Nigdzie w piśmie nie jest napisane, że KK nie można opuścić z prostej przyczyny, takiego jeszcze w czasach spisywania Nowego Testamentu nie było 😉 Nie mylmy Kościoła Katolickiego z Kościołem Apostolskim. Wszystkie nasze obecne kościoły to różne rodzaje chrześcijańskich wspólnot, każdy ma prawo wybrać własną wspólnotę, taką któr…Zobacz więcej

          • @mammusia-aleksandra-alka Udostępniłam ten artykuł, bo tak naprawdę trzeba uważać. Jeśli się rozejrzeć, to możemy zauważyć, że żyjemy w krytycznym momencie i wiele zmian się już rozpoczęło negatywnych dla ludzkości. Ostatnio rozmawiałam z jedną panią i ona powiedziała, że szatan atakuje przede wszystkim duchownych, dlatego że oni są najbliżej Bog…Zobacz więcej

            1
            • @joostyn KK jest największym zasięgiem kościołem i ma jako wspólnota największe wpływy na świecie więc to oczywiste, że ten kościół będzie najbardziej atakowany. Ma też ogromne rzesze wiernych, które marzy się szatanowi zwieść. Jakieś małe kościoły chrześcijańskie jak zielonoświątkowy na przykład raczej zagrożeniem nie są bo i tak siedzą w cie…Zobacz więcej

              1
  • Załaduj więcej postów