• Zdjęcie profilowe Ania

    Ania zamieszczony w temacie Z Polski

    4
    11 Komentarzy
    • towar powinien być sprawdzany, wszystko zgodnie z przepisami. A swoją drogą – skoro rzeczywiście zapadła taka decyzja, spokojnie można patrzeć na informacje o tym, że wjezdza do nas zepsute zboże, jeśli takie stwierdzono, spokojnie można je zawrócić

      • @chicku oby…tylko ile już z tego zboża upiekło się chlebów 🤔

        • @zuziar myslisz, ze to zboze, które mielismy, jest takie zdrowe? sasiad mowi, ze jak pracował w piekarni (ze 20 lat temu), zaczeli robic chleb dodajac do mąki worki jakiegoś proszku sprowadzanego z Niemiec. Wszystko z tej mąki wychodziło. Tzw. polepszacze, standard w dzisiejszych piekarniach, my to jemy. Ukraińskie zboże rośnie na czarnozi…Zobacz więcej

          1
          • @chicku Zapytałem specjalistkę od wszystkiego na PF – Czy rolnicy z Ukrainy stosują nawożenie gleby?
            Odpowiedź – Cześć Jan! Wielu rolników na Ukrainie stosuje różne metody nawożenia gleby, aby poprawić jej jakość i zwiększyć plony. Wśród tych metod są zarówno tradycyjne, takie jak stosowanie kompostu czy obornika, jak i nowoczesne technolo…Zobacz więcej

            1
          • @chicku Zapytałem NIK jak to jest z jakością ukraińskiego zboża.
            Nad niekontrolowanym importem ukraińskiego zboża do Polski pochyliła się Najwyższa Izba Kontroli. Wyniki kontroli okazują się szokujące – aż 1/3 ukraińskiego zboża zawierała szkodliwe dla zdrowia substancje.
            http…Zobacz więcej

            3
            • @eljot60 czyli 2/3 nie zawierała szkodliwych substancji, 1/3 – sporo, pytanie, czy da się kontrolować każdy transport i cofnąć w razie stwierdzenia szkodliwych substancji.

              • @chicku Każdego z pewnością nie kontrolują, tylko wyrywkowo. Ale gdy wyłapią dostawcę złego towaru to myślę, że cofają mu prawa do sprzedaży tego zboża na naszym rynku.
                Jeśli Polskę zaleje zboże z Ukrainy to nasi rolnicy – producenci zboża upadną, bo nie sprzedadzą swojego zboża, albo sprzedadzą ze stratą, co doprowadzi do ich bankructwa.

                2
                • @eljot60 przede wszystkim trzeba było nie dopuszczać od zniesienia ograniczeń dla importu ukraińskiego. Ale skoro to już się stało, słucham właśnie Hioba z Ameryki, wspomina mimochodem (bez związku z polską sytuacją), że tam na granicach stanów rolniczych są inspekcje przewożonych towarów spożywczych, np. pani inspektor wchodzi na naczepę, wybier…Zobacz więcej

                  1
                • @eljot60 odnośnie drugiej sprawy, mianowicie, że cierpią nasi rolnicy, zgadzam się. Dlatego patrz pkt 1 – niepotrzebnie się zgodziliśmy na zniesienie ograniczeń. Ale skoro się zgodziliśmy, to trzeba przetrzymać do czerwca, albo zrobić krok naprzód i zmienić Lubelskie w wielki silos Europy. Polska by na tym skorzystała, choć potrzebne były…Zobacz więcej

    • Mam mrożone maliny, połowę juz zjadłam i teraz co? Okulary i musze doczytać czy to nie z Ukrainy 😉

      1
  • Załaduj więcej postów

Media