-
-
-
-
chciałbym, żeby Republika – skoro nie jest stacją rządową – trzymała jednak pewną niezależność i obiektywizm, dzięki czemu może być bardziej wiarygodna, niż TVP. Trzymam kciuki za drugi Fox News; )
-
@chicku wątpię żeby dali jej przetrwać obecni rządzący,ale trzymam kciuki
-
@chicku TV Republika nie jest telewizją niezależną i obiektywną (takich telewizji nie ma); jest telewizją, w której dziennikarze prezentują prawicowe i patriotyczne poglądy. Ich goście także. O ile w programach publicystycznych TVP info (za PiS) byli obecni politycy obecnej koalicji władzy to do TV Republika tacy nie przychodzą.
-
chcesz powiedzieć, że każda telewizja musi reprezenotwać jakiś światpogląd? ale jednak niezależność jest czymś innym, z TVP się wylatywało, jak sie nie wpierało władzy, telewizja była zależna od władzy. Media mogą być zależne od władzy, czy jakiegoś kapitału (np. właścicielem może być ktoś, kogo trzeba słuchać, tak chyba w Republice nie jest). O…Zobacz więcej
-
@chicku Ludzie, dziennikarze mają określone poglądy i jeżeli właścicielom, prezesom, decydentom zależy na określonym profilu telewizji (medium) to zatrudniają, a ci z kolei zapraszają do udziału w programach określone osoby po to, żeby propagować określone poglądy. Jeżeli zaś ktoś ma ambicje bycia medium pluralistycznym, obiektywnym, to z…Zobacz więcej
-
@eljot60 pluralistyczny to niekoniecznie synonim obiektywy. Prawda jest jedna, nie jest prawicowa czy lewicowa. Chyba w ogóle nie tutaj przebiega podział. Można być prawicowcem i mówić nie prawdę, tworzyć narrację pod własne poglądy, niezależnie od tego, co jest prawdą a co nie. Człowiek, który szuka prawdy, nie zakłada czegoś a priori, tylko pr…Zobacz więcej
-
@chicku W dzisiejszych czasach z poszukiwaniem prawdy to mają problem nawet uniwersytety, więc wymaganie poszukiwania prawdy od dziennikarzy, zwłaszcza telewizyjnych to jak spodziewanie się cudu. Dobrze gdy fachowo prowadzą programy, np. dobrze to robi redaktor Rymanowski z TV Polsat.
-
-
@eljot60 Masz rację, odbieram to podobnie. Nie sądzę, żeby w Republice znalazł się kiedykolwiek dziennikarz pro lewicowy, nawet politycy lewicowi się tam nie znajdą, no chyba, żeby ich ośmieszyć 😉 Polsat faktycznie stara się być najbardziej obiektywny ale przez to czasem jest mdły. Mnie się tam konserwatywne media dobrze ogląda mimo, że służą…Zobacz więcej
-
@mammusia-aleksandra-alka Mam podobnie, lubię konserwatywną „prawdę”. W mediach powinien być pluralizm, różnorodność, tak żeby odbiorca miał wybór. Jak chce słuchać prawicowych lub lewicowych „prawd” to niech sobie słucha. Przeciętny widz, słuchacz łyka to co mu smakuje, a jak czegoś nie trawi to zwymiotuje 😉
-
Podział nie przebiega między konserwatyzmem a brakiem konserwatyzmu, np. konserwatywna partia nie wprowadziłaby 500+, bo to zmieniło tradycyjny ład społeczny, w którym zawsze było miejsce na biedę 😉 W mediach podział przebiega raczej między postawą, która preferuje szukanie prawdy (dla mnie przykładem jest tygodnik Do Rzeczy albo paru publicys…Zobacz więcej
-
dodam jeszcze do tego, co napisałem wyżej. Propagandowe media, takie jak TVP za PIS (ipewnie teraz też, tylko w drugą stronę) WCALE nie służą władzy. Wręcz wielu zniechęcają do siebie. Więc atak na dawne TVP wcale nie jest atakiem w PiS, tylko w jakieś ich decyzje, a każda partia ma jakieś złe decyzje, czasem jest ich dużo, czasem niewiele,…Zobacz więcej
-
@chicku No może i tak ale to jak teraz odebrać Republikę? Kupiłam mamie ten smart box i siedzi przyklejona do Republiki więc i ja coś tam wyłapię. Nie słyszę różnicy między tym co leciało w TVP i tym co w Republice, Styl i przekaz bardzo podobny. No może jedyna różnica to taka, że w „Saloniku Politycznym” jest Ziemkiewicz. 😉 Czyli co TVP to b…Zobacz więcej
-
wspomniałem, że mam nadzieję, że Republika się nie zmieni w kolejną tubę propagandową, a czy tak się stanie – to nie wiem, pewnie tak. Choć plus jest taki, że jednak władze są pozapartyjne i nikt Ziemkiewicza czy Pospieszalskiego z takiej telewizji nie wyrzuci, to jest plus. Dobrze, że taka telewizja istnieje, choćby z racji na osoby starsze,…Zobacz więcej
-
@mammusia-aleksandra-alka a wogole Salonik słucham regularnie, więc jednak coś tam na Republice oglądam, choć to raczej nie kluczem Republiki a Ziemkiewicza i nie na antenie, tylko na youtubie 😉
-
-
-
-
-
-
@chicku Mama dzisiaj „W Sieci” kupiła bo „Do Rzeczy” u nas nie ma 😉
-
@mammusia-aleksandra-alka też dziś się rozglądałem za Do Rzeczy, też nie było 😉
-
@chicku Do Rzeczy już też mamy, udało się mamie w Dino wyłapać. Gazetę Polską można u nas w Empiku zamówić więc będzie zestaw 😉
-
@mammusia-aleksandra-alka GP akurat nie czytam, chociaż jeśli ciągle tam pisze Tekieli, to mam wielki szacun dla niego
-
-
-
-
-
-
-
-
- Załaduj więcej postów
Media
Zdjęcia dodane do postów
Wideoklipy dodane do postów
Przepraszamy, nie znaleziono żadnych przedmiotów.




Tusk to piłkarz – napastnik, z boiska wie, że najlepszą obroną jest atak, więc atakuje. Chce osłabić PiS tak żeby się już nie podniósł.