-
-
-
-
@eljot60 ale oni otrzymują dopłaty,to chyba z naszych podatków
-
@zuziar Aniu, jeśli pracowali u nas legalnie, a ich pracodawcy odprowadzali składki, to po przejściu na emeryturę i spełnieniu wymagań systemu (prawa) ZUS należą im się dopłaty do najniższych emerytur. Podobnie należą się Polakom, którzy pracowali zagranicą.
-
@eljot60 Dokładnie, kwota nie jest taka duża, biorąc pod uwagę, że od dawna pracują u nas tysiące Ukraińców. To jest tak że każdemu należy się u nas emerytura proporcjonalnie do tego, ile legalnie przepracował i odprowadził w składkach
-
-
-
-
- Załaduj więcej postów
Media
Zdjęcia dodane do postów
Wideoklipy dodane do postów
Przepraszamy, nie znaleziono żadnych przedmiotów.



8,6 mln zł dla uprawnionych do otrzymania dopłat obywateli Ukrainy to nie jest dużo. Gdyby tych uprawnionych było np. 10 tysięcy, to na osobę wypada średnio 860 złotych na cały rok.
Dodam, żę w 2022 roku pracowało w Polsce około 900 tys. obywateli Ukrainy, przynosząc polskim przedsiębiorcom i polskiej gospodarce spore korzyści.
http…Zobacz więcej