• Zdjęcie profilowe Łukasz

    Łukasz opublikował nowy komentarz aktywności

    @eljot60 Mazurek często przerywa, to było widać w jego programach w radiu ZET. Taki ma styl, a tutaj tego nie robił. Dobry dziennikarz nie tylko daje się wypowiedzieć, ale też moderuje rozmowę, inaczej polityk mówiłby nieprzerwanie godzinę – w końcu trzeba przerwać. No chyba, że program ma 2-3 godziny, jak tutaj.
    Co do pkt. 2 – jeśli to zbro…Zobacz więcej

  • Zdjęcie profilowe Łukasz

    Łukasz opublikował nowy komentarz aktywności

    @eljot60 tylko kto jest bardziej terrorystyczny? Izrael, który okradł Palestyńczyków z ich ziem, czy 2-milionowe miasto, gdzie Hamas to był zaledwie promil ludności (10 tysięcy).

    7 Komentarzy
    • @chicku Nie wiem. Jedni i drudzy w moich oczach dokonują zbrodni.

      • @eljot60 w moich też. dlatego nie podoba mi sie decyzja PAD-a ws. Nataniachu. i mnie nie przekonał. Izrael nie ma prawa wysiedlać Gazy ani Palestyńczyków z innych regionów. Większość z nich to nie terroryści

        • @chicku Rozumiem Ciebie i rozumiem prezydenta Andrzeja Dudę. Jego decyzja nie była pokierowana poczuciem sprawiedliwości, dobrem Palestyńczyków, tylko dobrem Polski, naszym bezpieczeństwem. Izrael jest ważnym sojusznikiem USA, a my należymy do NATO, które jest filarem naszego bezpieczeństwa. Chyba dobrze, że na terenie Polski stacjonują…Zobacz więcej

          • @eljot60 nie wiem, czy ignorowanie prawa międzynarodowego bardziej służy naszemu bezpieczeństwu, czy raczej je podkopuje. Jestem przekonany, że to drugie, dlatego nie rozumiem decyzji PAD-a. To co Polska powinna zrobić, to wstrzymać współpracę z Izraelem na ile to możliwe, dopóki oskarżenia o zbrodnie wojenne ich lidera nie zostaną wyjaśnione. B…Zobacz więcej

            • @chicku Ci co nam mogą zagrozić (Rosja) już dawno ignorują prawa międzynarodowe. Jestem przekonany, że w tym niebezpiecznym czasie nie mamy możliwości manewrów, musimy trzymać się najmocniejszego sojuszu jaki jest możliwy, czyli NATO i USA.

              • @eljot60 oczywiście, że mamy możliwości manewru – np. przestrzegać prawo międzynarodowe 🙂 wystarczyło nie gwarantować nataniachu niekaralności. Włąśnie dlaetgo USA nas nie szanuje, bo robimy dla nich wszystko bez szemrania. Inaczej postępuje Izrael, działa często bez ostrzeżenia, a USA zabiegają o dobre relacje z nimi. Z nami nie muszą, bo jesteś…Zobacz więcej

                • @chicku Jestem innego zdania. Uważam, że lojalność wobec sojusznika to powód do szacunku. Prezydent Tramp wielokrotnie dawał Polskę jako wzór wywiązywania się z zobowiązań sojuszniczych. Gdyby tak nie było to USA nie lokalizowałoby swoich wojsk na terenie Polski, a ich wojska w Polsce to wzrost naszego bezpieczeństwa.

  • Załaduj więcej postów